HakkımızdaMasal Kalesi Anaokulu “yaparak, yaşayarak, doğru öğrenme” modelini benimsemiştir. ATATÜRK ilke ve İnkılaplarına sonuna kadar bağlı, çocuklarımıza önce sevgiyi öğreten eğitim anlayışımız ile doğaya dost, yaratıcı, özgüveni yüksek, mutlu çocuklar yetiştirme felsefesiyle yola çıkmıştır

Masal Kalesi Anaokulu’nda çocuklara oluşturduğumuz güvenli ortamda, modern ve yenilikçi bir eğitim anlayışı ile sizlerin ve çocuklarımızın hayatındaki bu en önemli yıllarını, mutlu, huzurlu ve güvenli bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla eğitim ve öğretimi keyifle yaşayacakları bir şube olarak hazırlanmış bulunmaktayız.

Masal Kalesi Anaokulu’nda, çocuklarımızın sesine her zaman kulak veren, onların ihtiyaçlarını, duygularını ve ne hissettiklerini anlamaya çalışan, etkin dinleme ve” ben mesajı”yöntemleriyle çocuklarımızla her zaman doğru iletişim kurabilen, profesyonel eğitim anlayışımızla, her çocuğu ayrı bir birey olarak değerlendirip, hiç bir durum karşısında kıyaslama yapmadan her çocuğu olduğu gibi kabullenen, yenilikçi, çağdaş,”Yaşayarak Öğrenme” eğitim felsefesini benimsemiş, aktif öğrenme modelini uygulayan bir kurumdur.

Aktif öğrenme metodu ile çocuklarımızın ezberden uzaklaşarak, düşünen, yaratıcı, sorunlarla baş edebilen ve çözümler bulan üretken bireyler olma yolunda ilk adımlarını beraber atacağız. çocuklarımız sınıflarında görerek duyarak, derse katılarak çözümlemeyi öğrenecek ve aktif öğrenmeye başlayacaklar. Aktif öğrenme ile özsaygılarını, paylaşmayı, arkadaş ilişkilerini pekiştirecek ve daha sosyal olacaklar.

Masal Kalesi Anaokulu, Okul aile işbirliğine verdiği önemle okul öncesi eğitimini, danışmanlık hizmeti ile bütünleştirerek farklı bir yaklaşım sunmaktadır. Masal Kalesi Anaokulu’nda, eğitim anlayışı, uzman kadrosu, çocukların hayata ve yaşama hazırlanması için evinden sonraki ilk yerdir.

Masal Kalesi Anaokulu olarak, eğitimdeki yolumuz, ezberlemeyi ortadan kaldırarak, bilgiyi sürekli tekrarlayan birey yerine, nasıl öğrenileceğini ve düşünmeyi bilen aktif bireyler yetiştirmektir.

Modern ve Yenilikçi

Çocuklara oluşturduğumuz bu sevgi dolu ve güvenli ortamda, modern ve yenilikçi eğitim anlayışımız ile çocuklarımız daha mutlu, sağlıklı ve özsaygılı bireyler olurken sizin de içiniz rahat edecek. Onlara sunduğumuz ev konforunda, fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek etkinliklerimizle eğitim ve öğretimi keyifle yaşayacakları bir yer oluşturduk.

Yaparak – Yaşayarak Öğrenme

Öğrenme sürecinde ezbere dayalı sistem yerine, çocuklarımızın deneyim kazanarak öğrenmelerini sağlıyoruz. Böylece sosyal ortamlarda daha rahat, öğrenmeye istekli ve yeniliğe açık bireyler yetişiyor. Çocuklarımız kazandığı deneyimler ile daha kalıcı bir öğrenme süreci yaşıyor.

Aktif Öğrenme Süreci

Öğrenme sürecinin içinde aktif şekilde rol almak, çocuklarımızın bilişsel gelişimlerini destekler. Empati yeteneği yüksek, öğrendiklerini uygulamada daha başarılı bireyler olmalarını sağlar. Öğrendiklerini daha kolay kavrar, daha az unutur.


VeliYorumlarımız

 • Masal Kalesi Anaokulu'nda kızım çok mutlu.

  Ayşe Yılmaz
  Ayşe Yılmaz
  Beren' in Annesi
 • Oğlum burada çok mutlu

  Ahmet Kerik
  Ahmet Kerik